VYSTAVOVATELÉ.

BAOBAB

Baobab je alternativní vydavatelství ilustrovaných knih pro děti. Vydavatelství bylo založeno v roce 2000 a specializuje se na vydávání originálních a přeložených zajímavých textů ve spolupráci s mladou generací umělců. Knihy vydavatelství Baobab získaly řadu ocenění, naposledy Bologna Ragazzi Award 2019 (kategorie beletrie) za knihu „Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček“.

 

www.baobab-books.net

INFOA

INFOA je zcela nezávislé nakladatelství se sídlem v České republice. Věnuje se výrobě kvalitních jazykových a dětských materiálů. Společnost, která byla založena v roce 1992, zaznamenala stabilní a rychlý růst a v současné době má na seznamu vydaných knih více než 1000 titulů. Jazykové tituly INFOA jsou zaměřené jak na dospělé studenty, tak na děti, a to v široké škále úrovní a jazyků. INFOA navíc vydává také dětská leporela, knihy aktivit, průvodce a omalovánky pro děti i dospělé.

www.infoa.cz

BRIO

Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované origi-nální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. 
Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplně-né o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

www.slovart.cz

JAKOST

Nakladatelství Jakost bylo založeno v roce 2015. Po vydání první překladové knihy D.O.M.E.K. (původně od Dwie Siostry, PL) a důkladném prohledání místního českého trhu jsme si uvědomili, že panuje nedostatek literatury faktu pro děti a mládež. Proto se vydavatelství od té doby zaměřuje právě na takovéto knihy a témata jako věda, příroda a další oblasti lidské činnosti, a to u jak vybraných překladových titulů, tak originálních knih. V roce 2019 byla vydána první původní kniha pro čtenáře starší 10 let s názvem K čemu jsou architekti.

 

www.jakost.net

HOST

Host je již dlouho prestižním nakladatelstvím původní beletrie v češtině i beletrie v překladu; také vydává detektivky a thrillery. V nedávné době se portfolio nakladatelství Host rozšířilo o science fiction a fantasy, YA a dětské knihy. K uznávaným původním českým dílům v naposled jmenovaných žánrech patří především knihy Petry Soukupové (Bertík a čmuchadlo, Kdo zabil Snížka? Klub divných dětí) a Petry Dvořákové (Julie mezi slovy, Flouk a Líla) a Každý má svou lajnu). Host vydává významné dětské knihy také v českém překladu.

www.hostbrno.cz

​LABYRINT

Nakladatelství Labyrint, které se dlouhodobé těší reputací vysoké kvality svých publikací, se zaměřuje na knihy o umění, beletrii a komiksy. Nakla-datelství vydává časopis Raketa věno-vaný knihám pro děti.

 

www.labyrint.net

SVĚT KNIHY

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. 

www.svetknihy.cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně