Frankfurter
Buchmesse

 ​ 

16.–20. října 2019

Od 16. do 20. října proběhne na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem již sedmdesátý první ročník nejdůležitější evropské knižní akce podzimu. Český stánek na ploše 120 metrů čtverečních (B 116, hala 5.0) zajišťuje z pověření Ministerstva kultury ČR Moravská zemská knihovna v Brně. Stánek představí jednak nejnovější produkci zhruba dvacítky vybraných českých nakladatelů, jednak novinky české literatury.

 

Knižní expozici doplní kulturní program, který bude soustředěn do čtyř dní. Slavnostní otevření českého národního stánku a vernisáž fotografické výstavy „Václav Havel 1989: Z vězení na Pražský hrad“ se uskuteční ve čtvrtek 17. října 2019 v 15.00 hodin.

V dubnu 1989 byl Václav Havel, český dramatik a disident, vyznamenán Mírovou cenou německých knihkupců. První a do dneška poslední český nositel ceny byl v této době již po čtvrté vězněn. Na rok 1989 Václava Havla vzpomíná fotografická výstava v rámci národního stánku České republiky.

Německy mluvící návštěvníci se mohou těšit na setkání s českými autorkami a autory, na Viktorii Hanišovou, Doru Kaprálovou či Radku Denemarkovou.

© 2019 by Moravská zemská knihovna v Brně