VYSTAVOVATELÉ.

Nakladatelství Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii.

 

www.academia.cz

Euromedia

Euromedia Group, a. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000), YOLI (od r. 2014), Esence (od r. 2016), Pragma (od r. 2016) a Pikola (od r. 2017). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. 

V České republice zahájila EMG svou obchodní činnost na jaře roku 1991. O rok později začala pod názvem Knižní klub úspěšně provozovat čtenářský klub, který během své dvacetileté existence zaujal již více než 1 milion čtenářů. V současné době má Knižní klub přibližně 200 000 členů.

www.euromedia.cz

INFOA

INFOA je zcela nezávislé nakladatelství se sídlem v České republice. Věnuje se výrobě kvalitních jazykových a dětských materiálů. Společnost, která byla založena v roce 1992, zaznamenala stabilní a rychlý růst a v současné době má na seznamu vydaných knih více než 1000 titulů. Jazykové tituly INFOA jsou zaměřené jak na dospělé studenty, tak na děti, a to v široké škále úrovní a jazyků. INFOA navíc vydává také dětská leporela, knihy aktivit, průvodce a omalovánky pro děti i dospělé.

www.infoa.cz

Lingea s.r.o.

Lingea s.r.o. se věnuje vývoji jazykových aplikací a tvorbě vlastních jazykových titulů od r. 1997 a to jako softwarová firma, vydavatel knih a překladatelská agentura. Působíme v Česku, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Srbsku, dohromady nabízíme na 400 knižních titulů. Jsme také předním dodavatelem jazykových technologií a partnerem významných světových vydavatelů, jako jsou HarperCollins Publishers, Pearson Education, Oxford University Press, Robert a další. Naše aplikace používají zákazníci v Evropě, USA, Brazílii, Mexiku, Číně a Koreji.

 

www.lingea.cz

Svět knihy

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. Společnost zároveň spolupracuje s českými nakladateli na propagaci české literatury doma i v zahraničí. V letech 1998 – 2013 organizovala české národní expozice na Frankfurtském knižním veletrhu a v dalších zemích.

 

www.svetknihy.cz

Babyonline

Nakladatelství Babyonline bylo založeno lékařkou Janou Martincovou za účelem tvorby a vydávání knih pro své vlastní děti. Unikátní trilogie knih o sexuální výchově (pro nejmenší děti a pro dospívající dívky a chlapce). Jedná se o jedinou skutečně komplexní předškolní přípravu a bestseller v České republice.

 

www.babyonline.cz

FRAUSPublishing

Fraus Publishing je největší české vzdělávací vydavatelství, které patří mezi přední obhájce interaktivního vzdělávání v České republice. Poskytuje kompletní "systém vzdělávání" včetně tištěných učebnic, elektronických dokumentů, vzdělávacího portálu, online cvičení, srovnávacích testů žáků a následného hodnocení a programu dalšího vzdělávání pedagogů ze všech úrovní školských systémů - základních a středních škol, stejně jako jazykových škol.

 

www.fraus.cz

Karlova univerzita, Karolinum Press

Karolinum Press, součást Univerzity Karlovy, vydává odborné monografie, časopisy a učebnice. Jedná se o nezávislé série představují prestižní publikace o historii a historii umění, jazykové učebnice a disciplinární a interdisciplinární série, včetně překladů zahraničních knih se zaměřením na literární vědu, historii kultury, lingvistiku a filozofii. Mezi speciální projekty patří knihy o Praze a moderní české klasice, zejména překlady do cizích jazyků.

www.karolinum.cz

Mladá fronta a.s. 

Mladá fronta začala fungovat na českém trhu od roku 1945.  Na svém účtě má za rok víc než 150 nových titulů zaměřených na fikci, beletrii a literaturu pro děti a dospělé. 

www.mf.cz

Ottovo nakladatelství,
s. r. o. 
 

Ottovo nakladatelství vyvíjí původní české encyklopedické tituly, atlasy
a slovníky. Zaměřuje se rovněž na produkci faktuální literatury, přičemž je v této oblasti známo svými obrazovými monografiemi, knihami
o historii, rostlinách, vaření
a mnohém dalším. Je zároveň producentem řady knižních titulů pro děti, které jsou adaptovány do podoby skládacích knih či puzzlí.

www.ottovo-nakladatelstvi.cz

Baobab

Baobab je malé rodinné alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti. Nakladatelství bylo založeno v roce 2000 a specializuje se na vydávání originálních a přeložených zajímavých textů ve spolupráci s mladou generací umělců.

www.baobab-books.net

HOST - vydavatelství, s.r.o.

Host je již dlouho jedním z nejprestižnějších českých vydavatelů, zejména v oblasti současné české fikce (Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Němec, Alena Mornštajnová), přeložené fikce (Olga Tokarczuk, Fredrik Backman), kriminálek a thrillerů (Stieg Larsson, David Lagercrantz, Lars Kepler, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell). V neposlední době publikuje Host také dětské knihy, sci-fi, fantasy a další.

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/

Labyrint & Raketa

Labyrint se zaměřuje na umělecké knihy, beletrie a komiksy. Edice Raketa je věnován dětským knihám. Labyrint dokonce vydává originální dětský časopis také nazvaný Raketa.

 

www.labyrint.net

Nakladatelství Masarykovy univerzity

S každoročně publikovanými 400 novými knižními tituly a 50 vědeckými časopisy je Masarykova univerzita Press předním akademickým vydavatelem v České republice. Jejím posláním je zpřístupňovat veřejnosti výsledky výzkumu a vědecké poznatky z univerzity, pomáhat zvyšovat prestiž univerzity v odborné komunitě a ve společnosti obecně, udržovat kvalitu a důvěryhodnost akademických publikací a budovat partnerství mezi vydavateli - zejména z akademické obce - na mezinárodní úrovni.

www.press.muni.cz

PB tisk, a. s.

Společnost PBtisk byla založena v Příbrami roku 1990 Pavlem Baštářem.

Díky zákaznicky orientovanému přístupu a nadstandardním službám brzy získala velké množství spokojených zákazníků a rychle se rozvíjela. V současné době má společnost PBtisk a.s. více než 180 zaměstnanců, kteří ročně vyrobí na 3000 knižních titulů.

 

www.pbtisk.cz/

VUTIUM Press

Nakladatelství VUTIUM při Vysokém učení technickém v Brně bylo založeno v roce 1996. Vydává širokou řadu učebnic, odborné literatury, vědeckých spisů, monografií, studijních příruček, přednášek a sborníků v klasické i elektronické podobě.

 

www.vutium.vutbr.cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně