VYSTAVOVATELÉ.

Baobab

Baobab je nakladatelství alternativních dětských ilustrovaných knih. Bylo založeno roku 2000 a zaměřuje se na publikování původních textů a působivých překladů. V rámci své produkce spolupracuje s nastupující generací umělců.

 

www.baobab-books.net

​Nadace Miroslava Šaška 

 

www.sasekfoundation.eu

Svět knihy

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu

a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. 

www.svetknihy.cz

Brio

Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované origi-nální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. 
Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplně-né o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

www.slovart.cz

Euromedia group, a.s.

EUROMEDIA publikuje nejzajímavější knihy z celého světa, každoročně nabízí čtenářům více než 700 nových titulů.
 V oblasti dětské literatury je Euromedia českým vydavatelem spisovatelů významných jmen jako jsou Roald Dahl, John Green, Michael Scott a dalších vynikajících světových autorů. A nově vytvořili od-nož nakladatelství Pikola. Knihy pro děti od 0 do cca 15 let. Produkce zahrnuje vše, co je určeno pro dětské-ho čtenáře, od leporel přes obrázkové knížky, pohádky, klasické i moderní příběhy od českých i světových autorů, až po komiksy, encyklopedie, příručky, knihy s aktivitami či pomůcky ke školní výuce.

 

www.knizniklub.cz

www.euromedia.cz

www.knihyzpikoly.cz

Host

Host patří již delší dobu k prestižním vydavatelům především české beletrie (Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Němec), překladové beletrie (Olga Tokarczuková, Muriel Barberyová, Jeffrey Eugenides) a krimi románů či thrillerů (Stieg Larsson, David Lagercrantz, Lars Kepler, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell).Nedávno začal Host vydávat i dětské knihy a knihy žánrů sci-fi, fantasy a YA.

 

www.hostbrno.cz

​Labyrint & Raketa

Nakladatelství Labyrint, které se dlouhodobé těší reputací vysoké kvality svých publikací, se zaměřuje na knihy o umění, beletrii a komiksy. Nakla-datelství vydává časopis Raketa věno-vaný knihám pro děti.

 

www.labyrint.net

Mladá fronta

Mladá fronta je jedno z nejstarších nakladatelství  na českém knižním trhu, funguje od roku 1945. Ročně vydá kolem 150 knižních novinek, kromě klasických knih také e-booky i audioknihy. Mezi naše hlavní zaměření patří kvalitní mezinárodní beletrie, naučná literatura a literatura pro děti a mládež. 

 

www.mf.cz www.kniha.cz

​Petrkov

Vydavatelství Petrkov se specializuje na vydávání dětské i dospělé beletrie. Pavel Čech, český umělec a ilustrátor z Brna, patří k jeho hlavním autorům.
 Získal několik prestižních českých ocenění, jmenovitě Magnesia litera, Muriel a další. Jeho knihy byly také publikovány v Itálii, Rusku, Slovinsku a Francii.

 

www.petrkov.cz

​Ottovo Nakladatelství

Ottovo nakladatelství vyvíjí původní české encyklopedické tituly, atlasy
a slovníky. Zaměřuje se rovněž na produkci faktuální literatury, přičemž je v této oblasti známo svými obrazovými monografiemi, knihami
o historii, rostlinách, vaření a mnohém dalším. Je zároveň producentem řady knižních titulů pro děti, které jsou adaptovány
do podoby skládacích knih či puzzlí.

 

www.ottovo-nakladatelstvi.cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně