VYSTAVOVATELÉ.

Albatros Media

Jsme mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. Vydáváme více než 2000 knižních titulů ročně. Naše originální knihy jsou zábavné a zároveň vzdělávací. 
Náš sortiment zahrnuje knižní novinky, obrázkové knihy, leporela, učebnice a pohádky.

www.albatrosmedia.cz

Brio

Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. 
Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické
 literatury celého světa.

www.slovart.cz

Baobab

Baobab je nakladatelství alternativních dětských ilustrovaných knih. Bylo založeno roku 2000 a zaměřuje se na publikování původních textů a působivých překladů. V rámci své produkce spolupracuje s nastupující generací umělců.

 

www.baobab-books.net

Euromedia group, a.s.

EUROMEDIA publikuje nejzajímavější knihy z celého světa, každoročně nabízí čtenářům více než 700 nových titulů.
 V oblasti dětské literatury je Euromedia českým vydavatelem spisovatelů významných jmen jako jsou Roald Dahl, John Green, Michael Scott a dalších vynikajících světových autorů. A nově vytvořili odnož nakladatelství Pikola. Knihy pro děti od 0 do cca 15 let. Produkce zahrnuje vše, co je určeno pro dětského čtenáře, od leporel přes obrázkové knížky, pohádky, klasické i moderní příběhy od českých i světových autorů, až po komiksy,
 encyklopedie, příručky, knihy s aktivitami či pomůcky ke školní výuce.

 

www.knizniklub.cz

www.euromedia.cz

www.knihyzpikoly.cz

Svět knihy

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu

a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. 

www.svetknihy.cz

Host

Host patří již delší dobu k prestižním vydavatelům především české beletrie (Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Němec), překladové beletrie (Olga Tokarczuková, Muriel Barberyová, Jeffrey Eugenides) a krimi románů či thrillerů (Stieg Larsson, David Lagercrantz, Lars Kepler, 
Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell).Nedávno začal Host vydávat i dětské knihy a knihy žánrů sci-fi, fantasy a YA.

 

www.hostbrno.cz

​Labyrint & Raketa

Nakladatelství Labyrint, které se dlouhodobé těší reputací vysoké kvality svých publikací, se zaměřuje na knihy o umění, beletrii a komiksy. Nakladatelství vydává časopis Raketa věnovaný knihám pro děti.

 

www.labyrint.net

Triton

Nakladatelství Triton vydává knihy od roku 1991. Specializuje se na lékařskou, psychologickou, filozofickou, historickou a pedagogickou literaturu. Pokud jde o populární literaturu, Triton vydává především biografie, sci-fi, fantasy a pohádky.

 

www.tridistri.cz

Mladá fronta

Mladá fronta je jedno z nejstarších nakladatelství  na českém knižním trhu, funguje od roku 1945. Ročně vydá kolem 150 knižních novinek, kromě klasických knih také e-booky i audioknihy. Mezi naše hlavní zaměření patří kvalitní mezinárodní beletrie, naučná literatura a literatura pro děti a mládež. 

 

www.mf.cz www.kniha.cz

​Ottovo Nakladatelství

Ottovo nakladatelství vyvíjí původní české encyklopedické tituly, atlasy
a slovníky. Zaměřuje se rovněž na produkci faktuální literatury, přičemž je v této oblasti známo svými obrazovými monografiemi, knihami
o historii, rostlinách, vaření a mnohém dalším. Je zároveň producentem řady knižních titulů pro děti, které jsou adaptovány
do podoby skládacích knih či puzzlí.

 

www.ottovo-nakladatelstvi.cz

​Petrkov

Vydavatelství Petrkov se specializuje na vydávání dětské i dospělé beletrie. Pavel Čech, český umělec a ilustrátor z Brna, patří k jeho hlavním autorům.
 Získal několik prestižních českých ocenění, jmenovitě Magnesia litera, Muriel a další. Jeho knihy byly také publikovány v Itálii, Rusku, Slovinsku a Francii.

 

www.petrkov.cz

​Práh, s.r.o.


Nakladatelství Práh založil v roce 1991 spisovatel Martin Vopěnka. Za dobu své existence publikovalo téměř 700 titulů od literatury faktu přes beletrii a literaturu pro děti a mládež po bestsellery, jakými jsou například knihy Steve Jobs, Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše nebo nejnověji kniha Mých tisíc životů - autobiografie herce Jean-Paula Belmonda. 
Z autorů dětské literatury nakladatelství pravidelně vydává knihy držitele Ceny Hanse Christiana Andersena Uri Orleva, královny českého komiksu Lucie Lomové nebo významné ilustrátorky Renáty Fučíkové.

 

www.prah.cz

​Nadace Miroslava Šaška 

 

www.sasekfoundation.eu

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně