The London Book Fair

Knižní veletrh v Londýně

 ​ 

13.–16. března 2017

13. března začíná jarní sezóna mezinárodních knižních veletrhů. Jako první své brány návštěvníkům otevírá Londýnský knižní veletrh, který potrvá až
do čtvrtka 16. března. Česká republika je zde reprezentována stánkem Ministerstva kultury, který již tradičně organizuje Moravská zemská knihovna.

 

Londýnský knižní veletrh je znám jako veletrh univerzální, na němž je důraz vedle prezentace autorů a jejich knižních novinek kladen na doprovodné semináře a konference. V letošním roce je zájemcům nabídnuto až osm konferencí, které jsou zaměřeny od prodeje práv, přes problematiku nakladatelské činnosti až po dětskou literaturu. Ve světle reflektorů jsou vedle hlavní země, kterou je v letošním roce Polsko, čtyři oceňovaní spisovatelé, Michael Morpurgo, Roddy Doyle, Olga Tokarczuk a Andrzej Sapkowski.

Na českém národním stánku se mohou zájemci seznámit s výběrem               ze současné české literatury, nejnovějšími přeloženými tituly či s knihami, které bylyv posledních letech oceněny v rámci českých literárních cen. Nově pak byla připravena expozice ze současné české literatury pro děti. Na stánku jsou rovněž zastoupeni nakladatelé a další subjekty knižního průmyslu, mezi nimi například nakladatelství Albatros Media, Labyrint, Academia, Host či tiskárna FINIDR.

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně