VYSTAVOVATELÉ.

Nakladatelství Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii.

 

www.academia.cz

FINIDR

Tiskárna FINIDR, s.r.o. patří mezi největší výrobce knih ve střední Evropě s roční produkcí 23 milionů kusů knih a obratem 32 milionů EUR. 80 % produkce jde do zahraničí. FINIDR se specializuje na vysoce kvalitní černobílý i barevný ofsetový tisk a knihařské zpracování. Hlavními důvody pro naši dlouhodobou spolupráci s mnoha předními domácími i evropskými nakladateli je profesionální 5-ti jazyčný klientský servis, špičková kvalita, individuální přístup, příznivé ceny a krátké dodací termíny.

www.finidr.cz

TISKÁRNY HAVLÍČKŮV BROD, A.S.​

V současné době patří mezi nejvýznamnější výrobce knih v České republice. Kromě kompletní výroby knižních publikací nabízí široký sortiment služeb, výrobu časopisů, katalogů, obchodních a společenských tiskopisů.

www.thb.cz

SMART PRESS. S.R.O. 

Nakladatelství Smart Press, s. r. o. založila v roce 2005 Martina Boledovičová. Díky Josefu Formánkovi (Prsatý muž a zloděj příběhů), bioženě Hance Zemanové (Biokuchařka Hanky Zemanové, vyhlášena nejlepší kuchařkou roku 2006) nebo díky Ivě Málkové (bestsellery „Hubneme s rozumem“) se o nakladatelství dozvěděly desítky tisíc čtenářů. Náš zapálený tým se věnuje především vydávání originálních kuchařek nadšených českých autorů.

www.smartpress.cz

NAKLADATELSTVÍ FRAUS, S.R.O. 

Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím u nás. Patří také mezi největší propagátory interaktivní výuky a zavádění nových výukových metod do škol v ČR. V produkci nakladatelství najdete i učebnice, které vycházejí vstříc školám se zájmem o alternativní postupy při výuce.

 

www.fraus.cz

NAKLADATELSTVÍ AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE

 

Nakladatelství Akademie múzických umění vydává knihy o divadle, filmu, fotografii, hudbě a tanci pro potřeby tří fakult AMU, DAMU, FAMU a HAMU. Knihy jsou však určeny i široké čtenářské obci. Publikace vycházejí ve třech základních edicích „film“, „hudba“ a „divadlo“.

www.namu.cz

INSTITUT UMĚNÍ - DIVADELNÍ ÚSTAV

 

Hlavním posláním Institutu umění – Divadelního ústavu je poskytovat české a zahraniční veřejnosti komplexní služby z oblasti divadla a dílčí služby z dalších oblastí umění (hudba, literatura, tanec a  vizuální umění). IDU shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje předměty sbírkového charakteru vztahující se k oblasti divadla, věnuje se vědeckému výzkumu, iniciuje a podílí se na mezi­národ­ních projektech a vydává odbornou literaturu.

 

www.idu.cz

VYŠEHRAD, SPOL. S.R.O.

Nakladatelství Vyšehrad od založení v roce 1934 sídlilo na Karlově náměstí v Praze 2. Dnes má své sídlo na Žižkově, poblíž nepřehlédnutelného televizního vysílače a kostela sv. Prokopa. Se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snaží nabídnout kvalitní literaturu novou i léty prověřenou.

 

www.ivysehrad.cz

HOST

Host patří již delší dobu k prestižním vydavatelům především české beletrie (Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Němec), překladové beletrie (Olga Tokarczuková, Muriel Barberyová, Jeffrey Eugenides) a krimi románů či thrillerů (Stieg Larsson, David Lagercrantz, Lars Kepler, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell). Nedávno začal Host vydávat i dětské knihy a knihy žánrů sci-fi, fantasy a YA.

 

www.hostbrno.cz

VUTIUM Press

Nakladatelství VUTIUM při Vysokém učení technickém v Brně bylo založeno v roce 1996. Vydává širokou řadu učebnic, odborné literatury, vědeckých spisů, monografií, studijních příruček, přednášek a sborníků v klasické i elektronické podobě.

 

www.vutium.vutbr.cz

MASARYK UNIVERSITY PRESS

Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress je jedním z nejvýznamnějších odborných nakladatelství v České republice. Každý rok vydá více než 300 titulů odborných a populárně naučných knih; vydává také 54 odborných časopisů. Plní funkci vydavatelství Masarykovy univerzity a zároveň produkujeme tituly od tuzemských i zahraničních autorů, kteří na univerzitě nepůsobí. Zaměřuje se na odbornou literaturu, a to vědeckou i populárně naučnou. Rukopisy všech jejich publikací procházejí recenzním řízením, takže ručí za jejich odbornou kvalitu a důvěryhodnost.

www.press.muni.cz

ARGO SPOL. S.R.O.

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. 

Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň vydávané současné české beletrie ilustruje i přehled jejich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku.

 

www.argo.cz

TĚŠÍNSKÁ TISKÁRNA A.S.

Se založením v roce 1806 patří mezi nejstarší tiskárny v České republice. Naší hlavní činností je výroba knižních publikací v sešitové, brožované i pevné vazbě. Kladou důraz na nejvyšší kvalitu zpracování ve všech fázích zpracování výrobků. Zabývájí se tiskem publikací na tuzemský i celoevropský trh.

www.tesinskatiskarna.cz

MĚSÍC AUTORSKÉHO ČTENÍ

Měsíc autorského čtení je největší literární festival ve střední Evropě, který byl zahájen roku 2000. Organizátoři jsou Větrné mlýny. Festival začíná 1. července a končí 31. července. Každý den jsou 2-3 čtení autorů spojených s čestnou zemí daného roku.

www.authorsreading.eu

Svět knihy

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu

a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. Společnost zároveň spolupracuje s českými nakladateli na propagaci české literatury doma i v zahraničí. V letech 1998 – 2013 organizovala české národní expozice na Frankfurtském knižním veletrhu a v dalších zemích.

www.svetknihy.cz

​Ottovo Nakladatelství

Ottovo nakladatelství vyvíjí původní české encyklopedické tituly, atlasy
a slovníky. Zaměřuje se rovněž na produkci faktuální literatury, přičemž je v této oblasti známo svými obrazovými monografiemi, knihami
o historii, rostlinách, vaření
a mnohém dalším. Je zároveň producentem řady knižních titulů pro děti, které jsou adaptovány
do podoby skládacích knih či puzzlí.

 

www.ottovo-nakladatelstvi.cz

EUROMEDIA GROUP, A.S.

Euromedia Group, a. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000), YOLI (od r. 2014), Esence (od r. 2016), Pragma (od r. 2016) a Pikola (od r. 2017). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. 

V České republice zahájila EMG svou obchodní činnost na jaře roku 1991. O rok později začala pod názvem Knižní klub úspěšně provozovat čtenářský klub, který během své dvacetileté existence zaujal již více než 1 milion čtenářů. V současné době má Knižní klub přibližně 200 000 členů.

www.euromedia.cz

MLADÁ FRONTA A.S.

Mladá fronta začala fungovat na českém trhu od roku 1945.  Na svém účtě má za rok víc než 150 nových titulů zaměřených na fikci, beletrii a literaturu pro děti a dospělé. 

 

www.mf.cz

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE, NAKLADATELSTVÍ KAROLINUM

Karolinum, nakladatelství Univerzity Karlovy, bylo založeno v roce 1990. Zaměřuje se na vydávání učebních textů, vědeckých monografií, odborných časopisů a vědeckých sborníků všech oborů univerzity. Některé ediční projekty zajišťuje koediční spoluprací s jinými nakladateli. Samostatné ediční projekty představují reprezentační publikace vztahující se k historii Univerzity Karlovy, monografie z dějin umění, jazykové učebnice či mezioborová edice Limes, v níž vychází překlady děl s těžištěm v literární vědě a dějinách kultury. Významným projektem je také vydávání české beletrie a její překlady do světových jazyků a vydávání díla Karla Šiktance. Za dobu své existence Karolinum vydalo na 5500 publikací

 

www.karolinum.cz

LINGEA S.R.O.

Lingea s.r.o. se věnuje vývoji jazykových aplikací a tvorbě vlastních jazykových titulů od r. 1997 a to jako softwarová firma, vydavatel knih a překladatelská agentura. Působíme v Česku, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Srbsku, dohromady nabízíme na 400 knižních titulů. Jsme také předním dodavatelem jazykových technologií a partnerem významných světových vydavatelů, jako jsou HarperCollins Publishers, Pearson Education, Oxford University Press, Robert a další. Naše aplikace používají zákazníci v Evropě, USA, Brazílii, Mexiku, Číně a Koreji.

 

www.lingea.cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně