VYSTAVOVATELÉ.

Nakladatelství Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii.

 

www.academia.cz

FINIDR, s.r.o.

Tiskárna FINIDR, s.r.o. patří mezi největší výrobce knih ve střední Evropě s roční produkcí 23 milionů kusů knih a obratem 32 milionů EUR. 80 % produkce jde do zahraničí. FINIDR se specializuje na vysoce kvalitní černobílý i barevný ofsetový tisk a knihařské zpracování. Hlavními důvody pro naši dlouhodobou spolupráci s mnoha předními domácími i evropskými nakladateli je profesionální 5-ti jazyčný klientský servis, špičková kvalita, individuální přístup, příznivé ceny a krátké dodací termíny.

www.finidr.cz

Kartografie Praha, Inc.

Kartografie PRAHA vyrábí širokou škálu kartografických předmětů pro školy a další spotřebitele - školní mapy a atlasy, geografické a historické atlasy, městské plány, silniční mapy a atlasy.

http://www.kartografie.cz/

Mladá fronta a.s. 

Mladá fronta začala fungovat na českém trhu od roku 1945.  Na svém účtě má za rok víc než 150 nových titulů zaměřených na fikci, beletrii a literaturu pro děti a dospělé. 

www.mf.cz

Palacký University Press

Univerzita Palackého v Olomouci vydává a distribuuje studijní materiály a odbornou literaturu a poskytuje komplexní publikační, reprografické, tiskové a distribuční služby. PU Press se zaměřuje na publikace, které podporují hlavní aktivity univerzity a jejích fakult a institucí.

 

www.vydavatelstvi.upol.cz

PB tisk, a.s.

Společnost PBtisk byla založena v Příbrami roku 1990 Pavlem Baštářem.

Díky zákaznicky orientovanému přístupu a nadstandardním službám brzy získala velké množství spokojených zákazníků a rychle se rozvíjela. V současné době má společnost PBtisk a.s. více než 180 zaměstnanců, kteří ročně vyrobí na 3000 knižních titulů.

 

https://www.pbtisk.cz/

Tiskárny Havlíčkův Brod

V současné době patří mezi nejvýznamnější výrobce knih v České republice. Kromě kompletní výroby knižních publikací nabízí široký sortiment služeb, výrobu časopisů, katalogů, obchodních a společenských tiskopisů.

 

http://www.thb.cz/

AMU Press

AMU Press - vydavatelství Akademie múzických umění v Praze (NAMU) - je jedním z předních českých vydavatelů v oblasti filmu, televize, fotografie, divadla, hudby a tance. Publikujeme oba originály a překlady akademických monografií, antologií a studijních textů. Dále organizujeme knihkupectví Book Me, která čtenářům v České republice poskytuje kvalitní knihy o různých tématech spojených s uměleckým uměním od vydavatelů po celém světě.

 

https://www.namu.cz/index.php

FRAUSPublishing

Fraus Publishing je největší české vzdělávací vydavatelství, které patří mezi přední obhájce interaktivního vzdělávání v České republice. Poskytuje kompletní "systém vzdělávání" včetně tištěných učebnic, elektronických dokumentů, vzdělávacího portálu, online cvičení, srovnávacích testů žáků a následného hodnocení a programu dalšího vzdělávání pedagogů ze všech úrovní školských systémů - základních a středních škol, stejně jako jazykových škol.

https://www.fraus.cz/

Lingea s.r.o.

Lingea s.r.o. se věnuje vývoji jazykových aplikací a tvorbě vlastních jazykových titulů od r. 1997 a to jako softwarová firma, vydavatel knih a překladatelská agentura. Působíme v Česku, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Srbsku, dohromady nabízíme na 400 knižních titulů. Jsme také předním dodavatelem jazykových technologií a partnerem významných světových vydavatelů, jako jsou HarperCollins Publishers, Pearson Education, Oxford University Press, Robert a další. Naše aplikace používají zákazníci v Evropě, USA, Brazílii, Mexiku, Číně a Koreji.

 

www.lingea.cz

MASARYK UNIVERSITY PRESS

Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress je jedním z nejvýznamnějších odborných nakladatelství v České republice. Každý rok vydá více než 300 titulů odborných a populárně naučných knih; vydává také 54 odborných časopisů. Plní funkci vydavatelství Masarykovy univerzity a zároveň produkujeme tituly od tuzemských i zahraničních autorů, kteří na univerzitě nepůsobí. Zaměřuje se na odbornou literaturu, a to vědeckou i populárně naučnou. Rukopisy všech jejich publikací procházejí recenzním řízením, takže ručí za jejich odbornou kvalitu a důvěryhodnost.

www.press.muni.cz

Svět knihy

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu

a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. Společnost zároveň spolupracuje s českými nakladateli na propagaci české literatury doma i v zahraničí. V letech 1998 – 2013 organizovala české národní expozice na Frankfurtském knižním veletrhu a v dalších zemích.

 

www.svetknihy.cz

VUTIUM Press

Nakladatelství VUTIUM při Vysokém učení technickém v Brně bylo založeno v roce 1996. Vydává širokou řadu učebnic, odborné literatury, vědeckých spisů, monografií, studijních příruček, přednášek a sborníků v klasické i elektronické podobě.

 

www.vutium.vutbr.cz

Euromedia Group, a.s.

Euromedia Group, a. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000), YOLI (od r. 2014), Esence (od r. 2016), Pragma (od r. 2016) a Pikola (od r. 2017). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. 

V České republice zahájila EMG svou obchodní činnost na jaře roku 1991. O rok později začala pod názvem Knižní klub úspěšně provozovat čtenářský klub, který během své dvacetileté existence zaujal již více než 1 milion čtenářů. V současné době má Knižní klub přibližně 200 000 členů.

www.euromedia.cz

HOST - vydavatelství, s.r.o.

Host je již dlouho jedním z nejprestižnějších českých vydavatelů, zejména v oblasti současné české fikce (Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Němec, Alena Mornštajnová), přeložené fikce (Olga Tokarczuk, Fredrik Backman), kriminálek a thrillerů (Stieg Larsson, David Lagercrantz, Lars Kepler, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell). V neposlední době publikuje Host také dětské knihy, sci-fi, fantasy a další.

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/

Vydavatelství MCU s.r.o.

Nakladatelství MCU se specializuje na propagační materiály pro Českou republiku. Fotografické knihy, průvodci a kalendáře. Knihy a průvodci o České republice jsou vydávány ve více jazykových verzích (německy, anglicky, polsky, španělsky, francouzsky, rusky, čínsky, korejsky, arabsky a další).

 

http://www.mcumedia.cz/

Ottovo nakladatelství, s.r.o.  

Ottovo nakladatelství vyvíjí původní české encyklopedické tituly, atlasy
a slovníky. Zaměřuje se rovněž na produkci faktuální literatury, přičemž je v této oblasti známo svými obrazovými monografiemi, knihami
o historii, rostlinách, vaření
a mnohém dalším. Je zároveň producentem řady knižních titulů pro děti, které jsou adaptovány do podoby skládacích knih či puzzlí.

www.ottovo-nakladatelstvi.cz

Těšínské tiskárny a.s.

Se založením v roce 1806 patří mezi nejstarší tiskárny v České republice. Naší hlavní činností je výroba knižních publikací v sešitové, brožované i pevné vazbě. Kladou důraz na nejvyšší kvalitu zpracování ve všech fázích zpracování výrobků. Zabývají se tiskem publikací na tuzemský i celoevropský trh.

 

https://www.tesinskatiskarna.cz/cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně