VYSTAVOVATELÉ.

Academy of Performing Arts in Prague

AMU Press – Nakladatelství Akademie múzických umění je jedním z předních českých vydavatelů v oblasti filmu, televize, fotografie, divadla, hudby a tance.

 

www.namu.cz

FRAUSPublishing

Fraus Publishing je největší české vzdělávací vydavatelství, které patří mezi přední obhájce interaktivního vzdělávání v České republice. Poskytuje kompletní "systém vzdělávání" včetně tištěných učebnic, elektronických dokumentů, vzdělávacího portálu, online cvičení, srovnávacích testů žáků a následného hodnocení a programu dalšího vzdělávání pedagogů ze všech úrovní školských systémů - základních a středních škol, stejně jako jazykových škol.

 

www.fraus.cz

jakost - Jana Kostelecká

Nakladatelství jakost bylo založeno v roce 2015. Po vydání první překladové knihy D.O.M.E.K. (původně od Dwie Siostry, PL) a důkladném prohledání českého trhu jsme si uvědomili, že panuje nedostatek literatury faktu pro děti a mládež. Proto se jakost od té doby zaměřuje právě na takovéto knihy a témata jako věda, příroda, hudba, architektura a další oblasti lidské činnosti, a to jak u vybraných překladových titulů, tak originálních knih. V roce 2019 byla vydána první původní kniha pro čtenáře starší 10 let s názvem K čemu jsou architekti.
www.jakost.net

 

www.jakost.net

Lingea s. r. o.

Lingea s.r.o. se věnuje vývoji jazykových aplikací a tvorbě vlastních jazykových titulů od r. 1997 a to jako softwarová firma, vydavatel knih a překladatelská agentura. Působíme v Česku, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Srbsku, dohromady nabízíme na 400 knižních titulů. Jsme také předním dodavatelem jazykových technologií a partnerem významných světových vydavatelů, jako jsou HarperCollins Publishers, Pearson Education, Oxford University Press, Robert a další. Naše aplikace používají zákazníci v Evropě, USA, Brazílii, Mexiku, Číně a Koreji.

 

www.lingea.cz

NÁRODNÍ ARCHIV

The National Archives (until the end of 2004 the State Central Archive) is the central archive of the Czech Republic. In particular, it takes care of valuable documents that have been produced as part of the activities of state, municipal and municipal authorities and their historical predecessors.

www.nacr.cz

Novela Bohemica, s. r. o.

Zaměřujeme se na romány, eseje a poezii, ale vydáváme také literaturu faktu. Jednou z našich nejdůležitějších knih je česko-německá dvojjazyčná monografie o architektuře města Ústí nad Labem 1918–1938 s názvem Vybudovali jsme ...! / Wir haben gebaut ...! Mimo další dvojjazyčné publikace existuje česko-anglická publikace o periferii Prahy s názvem Serpentine Time: The Synagogue at Palmovka / Serpentiny času: Synagoga na Palmovce a česko-anglická kniha básní Sylvy Fisherové s názvem A Church for Smokers / Kostel pro kuřáky.

www.novelabohemica.cz

Svět knihy

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. Společnost zároveň spolupracuje s českými nakladateli na propagaci české literatury doma i v zahraničí. V letech 1998 – 2013 organizovala české národní expozice na Frankfurtském knižním veletrhu a v dalších zemích.

 

www.svetknihy.cz

Baobab

Baobab je malé rodinné alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti. Nakladatelství bylo založeno v roce 2000 a specializuje se na vydávání originálních a přeložených zajímavých textů ve spolupráci s mladou generací umělců.

www.baobab-books.net

HOST - vydavatelství, s.r.o.

Host je již dlouho jedním z nejprestižnějších českých vydavatelů, zejména v oblasti současné české fikce (Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Němec, Alena Mornštajnová), přeložené fikce (Olga Tokarczuk, Fredrik Backman), kriminálek a thrillerů (Stieg Larsson, David Lagercrantz, Lars Kepler, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell). V neposlední době publikuje Host také dětské knihy, sci-fi, fantasy a další.

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/

Karlova univerzita, Karolinum Press

Karolinum Press, součást Univerzity Karlovy, vydává odborné monografie, časopisy a učebnice. Jedná se o nezávislé série představují prestižní publikace o historii a historii umění, jazykové učebnice a disciplinární a interdisciplinární série, včetně překladů zahraničních knih se zaměřením na literární vědu, historii kultury, lingvistiku a filozofii. Mezi speciální projekty patří knihy o Praze a moderní české klasice, zejména překlady do cizích jazyků.

www.karolinum.cz

Nakladatelství Masarykovy univerzity

S každoročně publikovanými 400 novými knižními tituly a 50 vědeckými časopisy je Masarykova univerzita Press předním akademickým vydavatelem v České republice. Jejím posláním je zpřístupňovat veřejnosti výsledky výzkumu a vědecké poznatky z univerzity, pomáhat zvyšovat prestiž univerzity v odborné komunitě a ve společnosti obecně, udržovat kvalitu a důvěryhodnost akademických publikací a budovat partnerství mezi vydavateli - zejména z akademické obce - na mezinárodní úrovni.

www.press.muni.cz

NGP NAKLADATELSTVÍ

Oddělení nakladatelství je účelové zařízení spravované Národní galerií Praha v úzké spolupráci s historiky umění, kurátory, lektory, sbírkami a knihovnou galerie. Odborný výstup oddělení je určen jeho specializovaným zaměřením. Kromě tradičních tiskovin – výstavních katalogů, sbírek, průvodců, odborných časopisů, konferenčních sborníků, monografií umělců – vydáváme také odborné knihy o umění a souvisejících oborech (teorie a filozofie umění, muzeologie, archivy dějin umění atd.), knihy představující sbírky galerie a dětské knihy. Zvýšené úsilí pracovníků Národní galerie (výstavy, výzkum, vzdělávání atd.) v posledních letech vedlo také k významnému zvýšení knižní tvorby oddělení. Knihy jsou vydávány v cizojazyčných mutacích, což z nich činí vhodné předměty pro meziknihovní výměnu publikací a představuje galerii jako rozvinutou instituci.

www.ngprague.cz

Ottovo nakladatelství,
s. r. o. 
 

Ottovo nakladatelství vyvíjí původní české encyklopedické tituly, atlasy
a slovníky. Zaměřuje se rovněž na produkci faktuální literatury, přičemž je v této oblasti známo svými obrazovými monografiemi, knihami
o historii, rostlinách, vaření
a mnohém dalším. Je zároveň producentem řady knižních titulů pro děti, které jsou adaptovány do podoby skládacích knih či puzzlí.

www.ottovo-nakladatelstvi.cz

FINIDR, s. r. o.

Nakladatelství FINIDR s. r. o. je jedním z největších výrobců vázaných a brožovaných knih ve střední Evropě. Jedním z našich největších přínosů je řada knižních vazeb nejvyšší kvality, zdokonalování tiskovin včetně speciálních funkcí a dokončovacích procesů.

www.finidr.cz

INFOA

INFOA je zcela nezávislé nakladatelství se sídlem v České republice. Věnuje se výrobě kvalitních jazykových a dětských materiálů. Společnost, která byla založena v roce 1992, zaznamenala stabilní a rychlý růst a v současné době má na seznamu vydaných knih více než 1000 titulů. Jazykové tituly INFOA jsou zaměřené jak na dospělé studenty, tak na děti, a to v široké škále úrovní a jazyků. INFOA navíc vydává také dětská leporela, knihy aktivit, průvodce a omalovánky pro děti i dospělé.

www.infoa.cz

Labyrint & Raketa

Labyrint se zaměřuje na umělecké knihy, beletrie a komiksy. Edice Raketa je věnován dětským knihám. Labyrint dokonce vydává originální dětský časopis také nazvaný Raketa.

 

www.labyrint.net

Nakladatelství Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii.

 

www.academia.cz

Národní technické muzeum

Národní technické muzeum je největší českou institucí specializující se na muzejní exponáty technického oboru. Muzeum nyní plně představuje stovky let technické vynalézavosti na 20 stálých výstavách, které jsou doprovázeny řadou projektů dočasných výstav. Muzeum rovněž nabízí doprovodné a vzdělávací programy pro školy. V současné době je v muzeu zachováno a chráněno
70 000 exponátů.

 

www.ntm.cz

PB tisk, a. s.

Společnost PBtisk byla založena v Příbrami roku 1990 Pavlem Baštářem.

Díky zákaznicky orientovanému přístupu a nadstandardním službám brzy získala velké množství spokojených zákazníků a rychle se rozvíjela. V současné době má společnost PBtisk a.s. více než 180 zaměstnanců, kteří ročně vyrobí na 3000 knižních titulů.

 

www.pbtisk.cz

Těšínská tiskárna
a. s.

Se založením v roce 1806 patří mezi nejstarší tiskárny v České republice. Naší hlavní činností je výroba knižních publikací v sešitové, brožované i pevné vazbě. Kladou důraz na nejvyšší kvalitu zpracování ve všech fázích zpracování výrobků. Zabývají se tiskem publikací na tuzemský i celoevropský trh.

 

www.tesinskatiskarna.cz

VUTIUM nakladatelství

Nakladatelství VUTIUM při Vysokém učení technickém v Brně bylo založeno v roce 1996. Vydává širokou řadu učebnic, odborné literatury, vědeckých spisů, monografií, studijních příruček, přednášek a sborníků v klasické i elektronické podobě.

 

www.vutium.vutbr.cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně