VYSTAVOVATELÉ (2017)

Nakladatelství Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii.

 

www.academia.cz

FINIDR

Tiskárna FINIDR, s.r.o. patří mezi největší výrobce knih ve střední Evropě s roční produkcí 23 milionů kusů knih a obratem 32 milionů EUR. 80 % produkce jde do zahraničí. FINIDR se specializuje na vysoce kvalitní černobílý i barevný ofsetový tisk a knihařské zpracování. Hlavními důvody pro naši dlouhodobou spolupráci s mnoha předními domácími i evropskými nakladateli je profesionální 5-ti jazyčný klientský servis, špičková kvalita, individuální přístup, příznivé ceny a krátké dodací termíny.

www.finidr.cz

Slovart

Nakladatelství Slovart je jedno z předních nakladatelství, která se v České republice i na Slovensku zaměřují na dětskou ilustrovanou knihu. Od roku 1991 vydáváme široké spektrum knih pro děti a pro dospělé s přednostním zaměřením pro knižní trh. Naše sesterská společnost BRIO je jedním z předních českých exportérů dětských knih s ilustracemi oceňovaných českých a slovenských ilustrátorů, např. Dušana Kállaye, Adolfa Borna a Petra Uchnára.

www.slovart.cz

BAOBAB

Baobab je nakladatelství alternativních dětských ilustrovaných knih. Bylo založeno roku 2000 a zaměřuje se na publikování původních textů a působivých překladů. V rámci své produkce spolupracuje s nastupující generací umělců.

 

www.baobab-books.net

HOST

Host patří již delší dobu k prestižním vydavatelům především české beletrie (Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Němec), překladové beletrie (Olga Tokarczuková, Muriel Barberyová, Jeffrey Eugenides) a krimi románů či thrillerů (Stieg Larsson, David Lagercrantz, Lars Kepler, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell). Nedávno začal Host vydávat i dětské knihy a knihy žánrů sci-fi, fantasy
a YA.

 

www.hostbrno.cz

VUTIUM Press

Nakladatelství VUTIUM při Vysokém učení technickém v Brně bylo založeno v roce 1996. Vydává širokou řadu učebnic, odborné literatury, vědeckých spisů, monografií, studijních příruček, přednášek a sborníků v klasické i elektronické podobě.

 

www.vutium.vutbr.cz

Svět knihy

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu

a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. Společnost zároveň spolupracuje s českými nakladateli na propagaci české literatury doma i v zahraničí. V letech 1998 – 2013 organizovala české národní expozice na Frankfurtském knižním veletrhu a v dalších zemích.

www.svetknihy.cz

​Ottovo Nakladatelství

Ottovo nakladatelství vyvíjí původní české encyklopedické tituly, atlasy
a slovníky. Zaměřuje se rovněž na produkci faktuální literatury, přičemž je v této oblasti známo svými obrazovými monografiemi, knihami
o historii, rostlinách, vaření
a mnohém dalším. Je zároveň producentem řady knižních titulů pro děti, které jsou adaptovány

do podoby skládacích knih či puzzlí.

 

www.ottovo.cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně