VYSTAVOVATELÉ (2020)

ACADEMIA

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academie nese od roku 1966. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně-naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. 

 

www.academia.cz

HOST

Host je již dlouho prestižním nakladatelstvím původní beletrie v češtině i beletrie v překladu; také vydává detektivky a thrillery. V nedávné době se portfolio nakladatelství Host rozšířilo o science fiction a fantasy, YA a dětské knihy. K uznávaným původním českým dílům v naposled jmenovaných žánrech patří především knihy Petry Soukupové (Bertík a čmuchadlo, Kdo zabil Snížka? Klub divných dětí) a Petry Dvořákové (Julie mezi slovy, Flouk a Líla) a Každý má svou lajnu). Host vydává významné dětské knihy také v českém překladu.

 

www.hostbrno.cz

ALBATROS MEDIA

Nakladatelství Albatros Media se specializuje na dětské knihy s originálním a inovačním formátem, který je známý po celém světě. Naše knihy jsou zábavné, ale i vzdělávací. Náš sortiment zahrnuje dětské knihy, pohádky, učebnice a literaturu faktu.

www.albatrosmedia.cz

INFOA
INFOA je zcela nezávislé nakladatelství se sídlem v České republice. Věnuje se výrobě kvalitních jazykových a dětských materiálů. Společnost, která byla založena v roce 1992, zaznamenala stabilní a rychlý růst a v současné době má na seznamu vydaných knih více než 1000 titulů. Jazykové tituly INFOA jsou zaměřené jak na dospělé studenty, tak na děti, a to v široké škále úrovní a jazyků. INFOA navíc vydává také dětská leporela, knihy aktivit, průvodce a omalovánky pro děti i dospělé.

www.infoa.cz

SVĚT KNIHY

Společnost založena Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Hlavní aktivitou je organizování tradičního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha a export českých knih. 

www.svetknihy.cz

FINIDR

Nakladatelství FINIDR s. r. o. je jedním z největších výrobců vázaných a brožovaných knih ve střední Evropě. Jedním z našich největších přínosů je řada knižních vazeb nejvyšší kvality, zdokonalování tiskovin včetně speciálních funkcí a dokončovacích procesů.

www.finidr.cz

NÁRODNÍ ARCHIV

...

www.nacr.cz

© 2020 by Moravská zemská knihovna v Brně